Lazerle Cilt Bakımı

Güneş ve bir çok etken ile birlikte ciltte istenmeyen görüntüler oluşabilir. Bu noktada cilt bakımı şarttır. Özellikle güneş lekeleri noktasında en etkili cilt bakımı lazer ile sağlanır. Lazerle cilt bakımı lazer cihazları ile uzman kişiler tarafından uygulanır. Bu noktada önemli olan husus doğru cilt tipine ve doğru cilt rengine göre  lazer tedavi uygulamaktır. Burada kilit rolü doğru uzman seçimi oynar ki dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Lazerle cilt bakımı her geçen gün yaygınlaşarak bayanlar tarafından kullanılıyor. Son zamanlarda erkeklerde bayanlar kadar lazerle cilt bakımı yaptırmayı tercih ediyorlar.

Neden lazerle cilt bakımı?

Bozulmuş alt deriyi, renk değiştirmiş cildi eski haline getirebilmek için en etkili yöntem ölü hücreleri uyandırabilen ve canlandırabilen lazer yöntemidir. Lazer cilde uygulandığında ciltte ki ölü tabakayı  canlandırır. Renk değişimini ortadan kaldırır ve cilde daha genç bir ifade katar. Lazerle cilt bakımı tercih edenlerin  bu noktada en önemli talepleri daha genç bir cilttir. Lazerin gençleştirici etkisinden yararlanmak isteyen herkes bu noktada son teknolojik cihazları tercih ediyorlar.

Lazerle cilt bakımı kimlerde daha etkili?

Lazerle cilt bakımı gençlerde yaşlılardan daha büyük etki göstermektedir. Zira genç ciltte ölü deri daha az bulunmakta ve bu nedenle ölü hücreler uyarıldığında genç cilt buna daha büyük tepki vermektedir. Erken müdahale ve cilt bakımı doğru zamanda uygulandığında genç ciltlerde lazer tedavi ile mutlak sonuç elde edilmektedir. Yaşlı ciltlerde uygulanan lazer tedavi sonrasında %100 bir olumlu sonuç beklenmesi zorken genç ciltler için durum farklıdır. Genç ciltlerde istenilen sonuca %100 ulaşılması mümkündür.

Lazerle cilt bakımı kaç seansta etki eder?

Genç ciltlerde lazerle cilt bakımı tek seansta etki edebilirken yaşlı ciltlerde lazerle cilt bakımı bir kaç seans daha uzun tutulmaktadır 5 seansa kadar çıkabilir.

Lazerle cilt bakımı ciltte başka leke oluşmasına neden olur mu?

Öncelikli olarak eğer lazer tedavi işin uzmanları tarafından uygulanıyorsa herhangi bir cilt yanığı veya lekesi oluşmaz. Fakat uzman olmayan kişilerce uygulanan lazer tedavi sonucunda farklı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz ki bu durumda en emin el cilt doktorlarıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir