İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kadınların en büyük problemi tüy! Ne yaparsak yapalım bu sorundan tam anlamı ile kurtulmak mümkün olmuyor. Lazer epilasyon, ağda, ip, epilasyon aleti, kremler, tüy dökücüler… Tüm bunların yanında aynı zamanda iğneli epilasyon bu yöntemler arasında en etkili olanı. İğneli epilasyon neden etkili diye sorarsanız eğer her kıl köküne tek tek etki ederek yakabilen başka hiçbir yöntem yok. Bugün sizlerle iğneli epilasyon nasıl yapılır bunu konuşacağız.

İğneli epilasyon nasıl yapılır?

Oldukça ince bir iğne kişiye özgü olarak sağlanır. Pek çok klinikte, güzellik merkezinde alanında uzman kişiler tarafından yapılan iğneli epilasyonda her müşterinin kendine ait iğnesi vardır. İğneli epilasyon özel epilasyon makineleri ile gerçekleşir. Epilasyon makinelerinin kolluna kişinin kendine ait olan iğnesi takılır ve kıl köklerine tek tek girerek yakma işlemi başlar. Daha sonra yakılan kıl bazen dış etki ile bir cımbız ile bazen de kendiliğinden kökünden çıkarılır. Tek tek her kıl köküne bu işlem uygulanır. İğneli epilasyonun bu kadar etkili olmasının da en önemli nedeni her kıla etki etmesidir.

İğneli epilasyon uygulanmadan önce epilasyon yapılan bölgenin temiz olmasına özen gösteriniz. Epilasyonun ardından ise o bölgeye her hani bir uygulamadan kaçınınız. Epilasyon etkisi ile kızaran ve şişen kıl kökleri kısa süre sonra düzelmeye başlar. İğneli epilasyonu istediğiniz her bölgeye uygulatabilirsiniz. En etkili epilasyon tekniği olan iğneli epilasyon bugün pek çok yerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Fakat epilasyon yaptırırken alanında uzman kişiler ile çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki cildiniz sizin en önemli giysiniz ve onu korumak için elinizden geleni yapmalısınız. Epilasyon sonrasında cildinizde ki tahribat için onarıcı kremler vardır. Epilasyoncunuz size bu kremlerden bir reçete yazar. Bu kremleri mutlak kullanınız. Genellikle yanık etkili olan bu kremler ile epilasyonun etkili cildiniz üzerinden minumuma inerek kaybolur. Bugün sizlere iğneli epilasyon nasıl yapılır bu sorunun cevabını vermeye çalıştık. Tekrar altını çizerek belirtiyoruz ki iğneli epilasyon gelmiş geçmiş en etkili epilasyon yöntemleri arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir