Göğüs Estetiği

Diri ve normal ölçülerde bir göğse sahip olmak tüm kadınların kaçınılmaz hayali! Pek çok kadın göğsünden şikayetçi, kimi küçük göğüslü olmaktan kimi ise iri göğüslü olmaktan şikayetçi. Bazı kadınlar ise göğüslerinde ki deformasyondan şikayetçi. Neyse ki göğüs estetiği kadınların bu büyük problemi için kesin çözümler üretiyor. Evet kesin çözümler diyoruz çünkü göğüs estetiği noktasında gelişen teknoloji artık isteklere tam anlamı ile cevap verebiliyor. Göğüs estetiği noktasında bugün sizlerle estetiğin kimler tarafından neden istendiğini ve nasıl bir yöntem uygulanarak estetik yapıldığını konuşacağız.

Göğüs estetiği çeşitleri

Göğüs küçültme; genellikle iri göğüslü bayanların istediği bir ameliyattır. Göğüs küçültme ameliyatında hastaya uygun bir yöntem uygulanır. Hastanın göğüs sorunları ameliyatın şeklini belirler. Sadece fazla iri göğüsler için sadece göğüs küçültme işlemi uygulanırken. Hem iri hem de deforme olmuş göğüsler için göğüs küçültme estetiği yanı sıra göğüs dikleştirme ve deri düzeltme işlemleri de uygulanmaktadır. Bu ameliyat hastanın göğsünde son teknolojiler sayesinde çok küçük izler bırakıyor. Artık göğüs estetiği izleri minimuma indirildi diyebiliriz.

Göğüs büyültme; göğüsleri küçük bayanların en önemli sorunudur küçük ebatlı bir göğse sahip olmak. Vücutlarında bir eksiklik olarak görürler bu durumu ve daha formda bir vücuda sahip olmak için göğüs estetiği yaptırmak isterler. Tıp dilinde göğüs büyültme ameliyatına augmentasyon denir. Göğüs büyültme ameliyatlarında göğüs de ki eksik doku yerine protez yerleştirilir. Meme protezi halk arasında silikon olarak da bilinmektedir. Protez hastanın vücut yapısına uygun ve istediği ölçülere göre yerleştirilir. Göğüs büyültme ameliyatları günümüzde artık çok kolay yapılabilmektedir.

Göğüs dikleştirme; genellikle sık kilo alıp verme ve hamilelik sonrasında göğüslerde deformasyon olur. Bu durum göğüslerin eskisi kadar dik durmamasına neden olur. Kadınlar bu durumdan rahatsızlık duydukları için göğüs dikleştirme yaptırırlar. Göğüs dikleştirme ameliyatı göğüs estetiği alanında en sık istenen işlemlerden biridir. Bu ameliyat ile kadınlar eski dik ve formda göğüslerine kavuşurlar.  Genellikle fazla derinin alınması ile yapılan bu ameliyat göğüsten eksilen dokunun da ilave edilmesi ile mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir