Göğüs Küçültme Ameliyatı

Bugün sizlerle göğüs küçültme ameliyatı üzerine bir yazı paylaşıyoruz. Göğüs küçültme ameliyatı göğüslerinde irilik söz konusu olan bayanlara uygulanan bir ameliyattır. Göğüs küçültme ameliyatının yapılma nedeni iri göğüslere sahip bayanların yaşadıkları sorunlara son vermektir. İri göğüs beraberinde sarkmaları getirir. Sarkık göğüsler ise hiçbir bayanın tercih etmediği bir görüntüdür. Göğüs küçültme ameliyatı ile göğüs derisinde ki fazlalıklar alınır, göğüs içinden yağ kitlesi alınır ve göğüs normal bir forma sokulur.

Büyük göğüslerin sorunları;

İri göğüs beraberinde sağlık sorunlarını da getirir. İri göğüslere sahip kadınlar kambur dururlar. Bu eğik görüntünün en önemli nedeni göğüslerin bedeni öne doğru çekmesidir. Büyük göğüs kadınlarda duygusal açıdan önemli sorunlar yaratır. İri göğüsler hantallık yaratır. Fiziksel hareketleri kısıtlar. Bütün bu sıkıntılı durumlardan kurtulmanın yolu ise göğüs küçültme ameliyatı ile mümkün.

göğüs-küçültme-ameliyatı (2)Göğüs küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Göğüs küçültme ameliyatı esnasında nelerin yapılacağı göğsünüzün ne durumda olduğu ile alakalıdır. Göğsünüzde yağ dokusu fazlalığı varsa eğer liposuction yöntemi sayesinde bu doku göğüsten çıkarılır. Daha sonra uygulanan işlemde ise göğüsteki fazla deri alınır. Bu işlem ise tamamen sizin göğsünüz ile alakalıdır. Göğsünüzün ulaşmasını istediğiniz ebata ve göğsünüzde ki deri fazlalığına göre ameliyat ile oluşacak kesik şekli belli olmaktadır. Bazen göğüs ucundan göğüs altına doğru ince bir çizgi yeterken bazende meme başı etrafı ile göğüs altına doğru çizgi aynı ameliyatta yapılır.

Göğüs küçültme ameliyatından sonra iz kalır mı?

Evet, göğüs küçültme ameliyatı sonrasında çok azda olsa ameliyattan kaynaklı izler kalabilmektedir. Maalesef ki ameliyat esnasında yapılan kesikler ciltte iz bırakabilmektedir. Bu nedenle bu ameliyat esnasında estetik dikişler kullanılmakta ve zaman içerisinde bu dikişlerden çok az iz belli olmaktadır. Son teknolojiler sayesinde göğüs estetiği önemli ilerlemeler kat etmiş ve ameliyat izleri minumuma indirilmiştir.

göğüs-küçültme-ameliyatı (3)

Ameliyat sonrası neler yaşanır?

Ameliyattan çıktığınızda bir süre göğüslerinizde elastik bandaj bulunur. Daha sonra ise bu bandaj çıkartılır. Göğüs estetiği sonrasında özel bir sütyen kullanılır. Göğüslerin güzel bir forma girmesini sağlayan bu sütyen ameliyat sonrasında mutlaka kullanılmalıdır. Bu ameliyat sonrasında izler zamanla yok olur. Göğüsleriniz için en doğru çözüm mutlaka kişiye özgü olarak belirlenmiş göğüs estetiğidir. Göğüs küçültme ameliyatı öncesinde mutlaka gerekli araştırmaları  yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir