2014 Gelin Makyajı

Düğün sezonu iyiden iyiye başlamışken düğün hazırlıkları tüm hızı ile bir çok evde devam ediyor. Bugün konumuz gelin makyajı. 2014 gelin makyajı üzerine bir yazı ile sizlerle birlikteyiz. Genellikle hazırlıksız yakalanılan bir konudur gelin makyajı. Gelin adayları bu konuya gelinlik kadar önem vermeseler de aslında gece boyu güzelliklerinin en büyük simgesi gelin makyajı olmaktadır. Bugün 2014 gelin makyajı trendleri nelerdir? 2014 yılında gelinler nasıl bir makyaj yaptırmalı bunun üzerine konuşacağız.

Evet bu yıl gelinlerde retro gelin makyajı ön planda. Sadelik gelinlerin bu yıl olmazsa olmazı olmalı. Aksi halde görsel olarak geride rüküş bir gelin olmanız içten bile değil. 2014 gelin makyajı noktasında bütün profesyonel makyözler aynı durumun altını çiziyorlar; sadelik şart. Doğala çok yakın makyaj görünümü ile oldukça şık bir gelin olabilirsiniz. Mat ve iyi kapatılmış bir ten gelin makyajının hem iyi görünmesi hemde uzun süreli olması açısından oldukça gereklidir. Bunun için profesyonel makyözler son yıllarda seramik makyaj adını verdikleri bir makyaj uyguluyorlar. Makyajın başlangıç noktası pürüzsüz bir cilltir ki bunu da en iyi fondöten ve kapatıcılar yapmaktadır.

gelin makyajı

Gözlerde eye-liner çekimi çok önemli! 2014 gelin makyajı için iyi ve doğal duran bir eye-liner şart. Bunun için mutlaka profesyonel bir markayı tercih edin. Özellikle eye-liner iyi, belirgin ve doğal çekilmiş olmalı! Göz altına kalem çekmeyi tercih etmiyoruz 2014 gelin makyajı için. Daha yalın bir ifade tercih ediyoruz. Bunun için gözleri tam manası ile çevreleyen kalemden uzak duruyoruz.

Rimel belirgin ve adeta ok ok olmuş kirpikler yaratmalı. Oldukça başarılı bir gelin makyajı istiyorsanız eğer eye-liner sonrası belirgin bir rimel sürmelisiniz.

gelin makyajı

Kirpiklerinizi uzatacak ve daha belirgin gösteren rimel 2014 gelin makyajı noktasında püf noktalardan biri.

gelin makyajı

Dudaklar ise 2014 gelin makyajı içerisinde oldukça geri planda.

gelin makyajı

Tamamen doğal renklerin yer aldığı 2014 gelin makyajı içerisinde soft pembeler silik renkler göz dolduruyor. Gelinin doğal güzelliğini tema alan 2014 gelin makyajı retro diye tabir ettiğimiz biraz modern biraz eski tarzı ile 2014 düğünlerinde en çok karşı karşıya kalacağımız  trend oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir