Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Son günlerin en popüler makyaj trendlerinin başında yer alıyor retro makyaj. Bugün sizler için retro makyaj nasıl yapılır konulu bir yazı hazırladık. Retro makyaj dikkat çekici gözleri çekici bir ifadeye bürüyor. Parlak bir cilt yerine mat bir ifadeyi kedi gözler ile bütünlüyor. Retro makyaj adından da anlaşılacağı gibi biraz geçmiş tadı veriyor. Klasikleşmiş makyaj efektleri retro makyaj içerisinde sıklıkla yer buluyor.

Şimdi retro makyaj uygulanmış görselimizi inceleyelim. Gözler ve dudaklar oldukça belirgin. Fakat göz altında kalem olmaması önemli bir detay. Retro makyaj nasıl yapılır şimdi adım adım paylaşıyoruz. Öncelikle matlaştırıcı bir makyaj bazı uygulayın. Bu son derece önemli önemli olmasının nedeni retro makyaj içerisinde parlayan bir cildin yeri olmamasıdır. Retro makyaj uygularken cildi olabildiğince sakinleştiriyoruz. Makyaj bazının üzerine mat bir fondöten uygulayın. Doğru zemini elde ettikten sonra sıra geliyor göz makyajına.

makyaj

Retro makyaj içerisinde gözler çok önemli bir ayrıntı. Göz üstüne kuyruklu bir eye-liner çekmek bu makyajın en önemli püf noktası. Siyah bir eyeliner ile gözünüze tek seferde kuyruklu ve belirgin bir eyeliner çekemiyorsanız eğer retro makyajı uzmanlara bırakmalısınız. Eye-liner çektikten sonra göz üstüne aydınlatıcı sürün çok hafif aynı aydınlatıcı göz altına da uygulayın.

makyaj

Sıra geliyor oldukça belirgin olması gereken kirpiklere. Bol faktörlü bir rimeliniz olmalı! Özellikle siyah ve kirpiklerinizi yeterince belirginleştirmeli. Hem göz altına hemde göz üstüne bu rimeli uygulayın. Rimeli kat kat uygulamaktan kaçınmayın çünkü retro makyajda kirpikler olabildiğince belirgin olmalı.

makyaj

Ve sıra geliyor dudaklara! Retro makyaj içinde kullanılan rujlar genellikle mat ifade veren rujlar olmaktadırlar. Fakat renk tonu olarak kırmızılar pembeler arasında gidip gelen çok sayıda örnek mevcuttur.

makyaj

Daha çarpıcı ve özellikle gece için kullanacağınız bir retro makyaj yapacaksanız size tavsiyemiz kırmızı olmakla birlikte, gündüz kullanacağınız bir makyaj için tavsiyemiz soft pembe tonlar olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir