Boncuk Kaynak Nedir?

Saçlarınız az ise veya kısa ise o zaman ilk başvurmanız gereken yöntemlerden biri kaynaktır. Kaynak son yıllarda bayanların sıklıkla yaptırdıkları bir saç tasarımı. Kaynağın pek çok çeşidi olmakla birlikte boncuk kaynak bugün ki konumuz. Kaynağın saç için pek çok avantajı var saçları uzamayan bayanlar ve saçlarının ince telli olmasından yakınan bayanlar daha dolgun ve uzun saçlara kavuşmak için kaynağa sıklıkla başvururken, saç tasarımcıları da her geçen gün kaynağın yeni bir şekli ile karşımıza çıkıyor. Gelin bu şekillerden biri olan boncuk kaynak nedir birlikte inceleyelim.

Boncuk kaynak nasıl yapılır? 

Boncuk kaynak yapılırken boncuğa benzeyen mini halkalara ihtiyaç vardır. Saç halkanın içerisinden geçirilerek sıkıştırılır. Sıkıştırılan saç giderek yoğunlaşır. Burada önemli olan saça zarar vermeyen halkaların kullanılmasıdır. Saçta kullanılan halkaların iç kısımlarının silikon malzeme olması saçın en az oranda yıpranmasına neden olur.

Boncuk kaynak yapılırken kullanılan saç sentetik saç olabilmekle birlikte doğal saç olması şiddetle önerilmektedir. Özellikle saç renginize en yakın doğal saçlar kullanıldığı zaman boncuk kaynak oldukça başarılı olmaktadır. Bu nedenle doğal saçlar birinci tercihiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir