Protein Diyeti İle Kilo Ver

Protein diyeti, son yıllarda en ideal kilo verme reçetelerinden biri olmaktadır. Protein ağırlıklı beslenmek ve bu yönde yağlarının parçalanmasını isteyenler için protein diyeti başarıyla devreye girmektedir. Gün boyu sizi tok tutan yumurta ile, kesinlikle açlık hissetmeyeceksiniz. Diyeti yaparken bıkmamak için, yumurtanın beyazıyla omlet yapabilir, içine mantar ekleyebilirsiniz. Fakat tam yağsız olmasına özen göstermelisiniz. Buna göre protein diyeti menüsü balık, yumurta, yeşillik, kırmızı et bakımından zengin besinlerden oluşmaktadır. Bu şekilde stresten uzak ve aç kalmadan zayıflayabilecek, sağlıklı kilo vermenin konforunu yakalamış olacaksınız. Son derece donanımlı olan protein diyeti menüsü ile kilolarınızla vedalaşabilirsiniz.

Protein Diyeti Listesi

Karbonhidratlardan uzak bir besin tablosu dahilin de kilo vermenizin kaçınılmaz olduğu bir listeyi kendinize uyarlayabilirsiniz. Hamur işleri, şekerli yiyecek ve içecekler kesinlikle tüketilmemektedir.

Sabah: 1 fincan şekersiz çay, 1 yumurta, 1 domates

Öğlen: 1 kase brokoli çorbası, yeşillik salatası, 200 gr. tavuk veya et

Akşam: 200 gr. tavuk, yağsız salata, bir adet elma

Diyet aralarında yeşil çay içebilirsiniz. Sebze ile aranız iyi değilse, protein diyet listesi menünüze meyve ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir