Zumba Dansı ile Zayıflama

Ritmik bir spor dalı olarak hayatımıza dahil olan zumba dansı bugün zayıflama katagorimizin konusunu oluşturuyor. Zumba 1990’lı yıllarda keşfedilmiş ve bugün dünyayı kasıp kavuran bir dans haline gelmiştir. Zumba dansı ile zayıflama her geçen gün populeritesini artırıyor. Bunun en önemli nedeni ise Zumba dansının oldukça eğlenceli ve etkili bir zayıflama aracı olmasıdır. Zumba ile zayıflama bir diğer tabiri ile dans ederek zayıflama anlamına geliyor. Dans ederek zayıflama ise herkesin dikkatini çekebilecek bir konu. Hem eğlen hemde zayıfla diyerek yola çıkan zumbacılar artık ülkemizde de çığ gibi çoğalan bu akımın nabzını tutuyorlar. Zumba ile zayıflama noktasında dikkatler en çok sıkılmadan yapılan bu sporun insanlar tarafından sevilmesi üzerine çekiliyor.

Zumba dansı ile kaç kalori yakarım? Zumba dansı 1 saatte kaç kalori yaktırır?

Tam bir saat boyunca orta hızda yapılan bir Zumba dansı ile orta kiloda ki biri yaklaşık 500 ile 600 arası kalori yakar. Zumba dansı bu noktada yağ yakımı hızlı olan bir spor dalı olduğunun altını çiziyor. Zumba dansı ile kilo vermek için eğlenceyi hayatınıza katmak yeterli. Kendine has ezgileri ve müziği olan Zumba bir çok farklı dans figürünü bir araya ritmik bir şekilde getiriyor. Hip hop tarzı figürler olduğu kadar oryantal figürlerinde yer aldığı Zumba dansı tam bir sağlık dostu. Latin ezgilerin ve latin danslarının her solukta hissedildiği Zumba dansı ile kilo vermek imkansız olmaktan uzaklaşıyor.

Bugün Zumba sadece zayıflama amaçlı da kullanılmıyor. Sağlam bir bünyeye sahip olabilmek ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için Zumba dansı pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Zumba dansı için herhangi bir ürün almanıza gerek yok. Dans etmenize olanak sağlayacak en rahat kıyafetinizi ve spor ayakkabılarınızı giyin ve müziğin play tuşuna basın. Bugün piyasada çok sayıda Zumba dansı cdleri bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacak olan bir iki Zumba cdsi ile kilo vermeye başlayabilirsiniz. Bugün sizlerle zumba dansı ile kaç kilo verilir, zumba dansı kaç kalori yaktırır sorularına cevap aradık. Zumba ile ilgili yeni yazılarımızı kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir